Inginer Sudura in Sibiu - automotive

Job Partner

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam pentru industria automotive un Inginer Sudor, Sibiu.

Responsabilitati:

defineste, dezvolta si implementeaza procesele de sudura;
intocmeste instructiunile de sudura;
planifica, imbunatateste si asigura calitatea proceselor de sudura;
urmareste respectarea tehnologiei de sudura planificate;
omologheaza procedeele de sudura utilizate conform standardelor aplicabile;
stabileste layout-ul, intocmeste diagrame de flux, FMEA;
intocmeste si actualizeaza instructiuni de lucru;
modifica si adapteaza masinile de sudura si stabileste parametrii pentru productia de serie;
optimizeaza procesele de sudura si urmareste reducerea costurilor;
propune solutii tehnice pentru folosirea echipamentelor la performanta maxima;
elaboreaza caiete de sarcini pentru achizitia de noi echipamente si pentru dezvoltarea dispozitivelor necesare;
ofera suport tehnic in ceea ce priveste definirea actiunilor corective.

CERINTE

Profil candidat:

studii superioare in domeniul tehnic – sudura;
experienta in optimizarea proceselor de sudura;
experienta in industria automotive reprezinta avantaj;
experienta in realizarea FMEA, flux de proces, layout;
cunostinte de limba engleza la nivel minim mediu (B2);
excelente abilitati de organizare, analiza si orientare catre calitate;
spirit de initiativa si de echipa.

DESCRIEREA FIRMEI

E T I M P U L S A F I I R E M A R C A T !

JobPartner. Pentru ca oamenii conteaza si pentru ca e timpul sa iubesti ziua de luni. Am creat JobPartner din dorinta de a fi mai aproape de oameni talentati ca tine, care merita sa intalneasca angajatori care iubesc si dezvolta cu adevarat oamenii.

La JobPartner veti avea parte de un candidate experience inedit, veti regasi dorinta de a descoperi si cunoaste potentialul maxim de care dispuneti, astfel incat sa va indreptam catre job-uri care vi se potrivesc cu adevarat.

Pentru ca pasiunea noastra pentru domeniul resurselor umane este una continua, suntem implicati activ inca din 2011 in furnizarea serviciilor de recrutare & selectie si consultanta in domeniul resurselor umane.

Pe langa activitatea de baza, unul dintre obiectivele noastre majore este protejarea datelor dumneavoastra personale si recomandam informarea cu privire la Politica de Confidentialitate - https://jobpartner.ro/politica-de-confidentialitate-2/.

www.jobpartner.ro