INGINER PLANIFICARE PIESE DE SCHIMB

Marquardt Schaltsysteme SCS SIBIU

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordonarea modificarilor in productia de serie din cadrul departamentelor de Mase plastice si Lacuire;
Coordonarea planificatorilor si expertilor din cadrul departamentului;
Respectarea standardelor pentru procese, mijloace de productie si mijloace de verificare;
Intocmirea si adaptarea instructiunilor de lucru specifice produselor;
Organizarea si evaluarea RUN-urilor;
Coordonarea modificarilor impreuna cu responsabilii de Run-uri ai locatiei;
Optimizarea proceselor de productie, alaturi de inginerii de proces si de calitate.

CERINTE

Studii superioare in domeniul tehnic;
Experienta in domeniul auto minim 1 an;
Scolarizare MTM-UAS reprezinta un avantaj
Cunostinte in domeniile: mecanica, procese de productie, procese de injectie mase plastice, managementul pieselor de schimb;
Cunostinte despre planificarea si urmarirea productiei constituie un avantaj;
Competente de comunicare fluenta in limba germana;
Capacitatea de a lucra sistematic intr-o echipa globala;
Abilitati de comunicare foarte bune.

BENEFICII OFERITE

Oportunitate excelenta de dezvoltare a unei cariere intr-o companie internationala de prestigiu;
Pachet salarial atractiv;
Al 13-lea salariu.

Marquardt Schaltsysteme SCS Sibiu - fondata in 1925 in Germania s-a dezvoltat intr-un concern international producator de componente in domeniul automotiv.Firma Marquardt Schaltsysteme va investi in acest an cca.6 milioane de Euro pentru transferul unei parti a productiei pe piata romaneasca si pentru extinderea capacitatii fabricii din Sibiu.Anul trecut, investitiile companiei au totalizat peste 15 milioane de Euro.Firma a cumparat un teren cu o suprafata de cca. 53.000 de metri patrati, unde a dezvoltat prima etapa a unei unitati de productie de sisteme electromecanice si electrice,repere destinate exclusiv exportului,pentru companiile Audi, BMW, Daimler Chrysler, Volkswagen si Porsche.Marquardt Schaltsysteme are unitati de productie in Germania, Franta, Elvetia, SUA, Tunisia, China si India.