Inginer Instalatii Constructii

EOSeuropa

Job expirat

RESPONSABILITATI

EOSeuropa cauta pentru unul dintre clientii sai activi in domeniul instalatiilor in constructii un inginer pentru un santier din Sibiu, cu urmatoarele responsabilitati:

- organizeaza, coordoneaza si controleaza activitatile desfasurate la punctul de lucru pentru care este desemnat responsabil;
- asigura buna desfasurare a lucrarilor pe santier si respectarea termenelor-limita;
- asigura respectarea riguroasa a tehnologiilor de executie si a instructiunilor privind exploatarea si intretinerea mijloacelor si uneltelor de productie, fiind responsabil de corecta si buna utilizare a tuturor utilajelor de pe santierul sau;
- controleaza calitatea lucrarilor pentru asigurarea prevederilor din documentatiile tehnice.

CERINTE

- studii superioare de specialitate, preferabil inginer constructii - instalatii;
- cunostinte despre tehnologii de executie, organizare santier;
- experienta relevanta intr-o pozitie similara si in materiale de instalatii;
- abilitati de comunicare si organizare;
- capacitate decizionala in situatii dificile;
- flexibilitate, adaptabilitate, dinamism, dorinta de autoperfectionare;
- cunostinte PC (AUTOCAD - minim mediu -, MS Office);
- dispus la efort prelungit;
- carnet de conducere auto categoria B;
- limba engleza minim nivel mediu, scris si vorbit.

BENEFICII OFERITE

- munca intr-un mediu profesionist;
- retributie stimulanta.

EOSeuropa este o firma cu capital mixt italiano-roman, acreditata ISO 9001:2001, specializata in domeniul consultantei organizationale, ce include si domeniul resurselor umane. Firma activeaza atat in Romania cat si in Italia, oferind consultanta organizationala pentru un spectru larg de companii, recrutari si training de personal pentru pozitii de middle-, respectiv top-management si pentru forta de munca cu un inalt grad de specializare.

Sediul central al EOSeuropa se afla in Roma, cu filiale in Cuneo, in Italia, si Timisoara, in Romania. In curand va fi deschisa o filiala si in Bucuresti