Inginer electrotehnic- vanzari prin telefon

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie multinationala, unul dintre cei mai mari producatori de tehnica de automatizare pe plan mondial. In mai mult de 70 de tari, mai mult de 3000 de angajati ofera solutii celor peste 90000 de clienti din industrie si in special industria constructoare de masini.
In anul 2008, compania a avut o cifra de afaceri de peste 420 milioane de euro, realizata datorita calitatii peste medie a produseor si relatiilor stranse cu clientii.

Despre noi:

Suntem o companie de recrutare, activa pe piata din decembrie 2007 si facem posibila intalnirea dintre oamenii meniti sa lucreze impreuna.
Fiecare proiect de recrutare este tratat cu deschidere, seriozitate si operativitate de catre consultantii echipei noastre. Sunteti profesionistul de care avem nevoie, iar noi suntem profesionistii care va propun cele mai bune optiuni de angajare.

Responsabilitati:

- preia intrebarile tehnice sosite la birou din partea clientilor;
- realizeaza traduceri cu caracter tehnic;
- mentine legatura, pe partea tehnica, cu firmele mici( cu un potential sub 3000 de euro);
- realizeaza echivalari ale produselor concurentei cu produsele companiei client.

CERINTE

Cerinte:

- nu este necesara experienta in munca;
- student sau proaspat absolvent de inginerie, profilul electrotehnic( inginer automatist);
- cunoasterea limbii germane la un nivel foarte bun;
- dornic sa isi inceapa cariera intr-o companie de renume mondial.

BENEFICII OFERITE

Oferta:

-salariu fix+ bonuri de masa;
- training-uri oferite de companie.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.