INGINER ELECTROMECANIC

SC THERMIK TRANSYLVANIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigura implementarea politicii si a obiectivelor de calitate;
- asigura preluarea si implementarea cerintelor de calitate specifice Thermik Germania, mentinand permanent contactul cu acestia;
- faciliteaza investigatia, analiza si luarea deciziilor impreuna cu celelalte departamente cu privire la componentele neconforme;
- asigura respectarea cerintelor in conformitate cu standardele ISO 9001;
- intocmeste raportari cu privire la indicatorii de calitate;
- propune conducerii actiuni corective sau de imbunatatire in conformitate cu sistemul de management al calitatiii.

CERINTE

- absolvent de studii superioare tehnice: inginerie;
- experienta minim 3 ani intr-o pozitie de inginer calitate;
- experienta in domeniul calitatii conform cu standardul ISO 9001;
- cunostinte temeinice de limba engleza (scris, citit, vorbit); cunoasterea limbii germane constituie un avantaj.
- cunostinte si experienta in analiza neconformitatilor
- cunoasterea MS Office;
- disponibilitate deplasare in Germania.

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant corespunzator pozitiei;
- decontare transport;
- tichete de masa;
- oportunitatea dezvoltarii personale si profesionale intr-o companie multinationala

Firma Thermik Transylvania este parte componenta a Grupului Thermik International, lider pe piata industriala de profil in detinerea celui mai mare numar de patente din lume in domeniul sau de activitate. Thermik Transylvania are peste 200 de angajati si produce o gama larga de termoprotectori, termistori PTC si senzori KTY. Adresa: Sibiu, str. Calea Surii Mari, nr.66; tel: 0269 230 440