Inginer electric la inceput de cariera

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania:
- multinationala, istoric de peste 80 de ani la nivel international;
- produce si comercializeaza sisteme si aplicatii pentru transportul fluidelor ;
- planifica si construieste instalatii complete pentru tehnici de pompare;
- ofera consultanta clientilor din diferite domenii (industrie, constructii, comunal) in vederea; diminuarii costurilor de investitie si operationale;
- ofera service pentru produsele comercializate.

Responsabilitati job:
- planuieste activitati;
- stabileste necesarul de materiale pe baza unei scheme electrice;
- se implica in activitati ale companiei care nu au neaparat legatura cu domeniul electric.

CERINTE

Profil:
- proaspat absolvent de studii superioare, domeniul Inginerie Electrica;
- persoana sociabila, doritoare de a invata si a se specializa ;
- spirit de echipa, abilitati de comunicare si relationare eficienta;
- pasionat de inginerie electrica, persoana tehnica;
- dispus si doritor sa aiba si alte activitati care nu tin de partea electrica in cadrul job-ului;
- poate sa inteleaga o schema electrica;
- poate sa gestioneze partea electrica a unui sistem/ a unei instalatii;
- poate sa realizeze si sa citeasca scheme monofilare;
- cunoaste si vorbeste limba engleza, pentru documentatie, dar si comunicare, cand este nevoie;
- are cunostinte avansate de operare calculator.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.