Inginer de vanzari

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie infiintata in 2002, fiind distribuitor unic pentru Romania al unuia dintre cei mai mari producatori din Europa pe segmentul uleiuri si lubifianti industriali.

Responsabilitati:

-este responsabil de zonele Banat si Transilvania;
-este responsabil de efectuarea vizitelor la clientiii deja existenti pentru a identifica noi aplicatii;
-mentine relatia cu clientii deja existenti si raspunde nevoilor acestora pe linie de consultanta tehnica, oferire de solutii potrivite;
-identifica noi oportunitati;
-efectueaza numarul de vizite stabilit pe zile si saptamana, in functie de politica companiei;
-participa la cursurile oferite de companie;
-intocmeste rapoartele zilnice de vizita si le transmite saptamanal, direct catre firma mama din Germania.

CERINTE

-experienta in vanzari pentru sectorul industrial de 3 ani de zile sau provenineta dintr-un mediu tehnic, industrial. Candidatul potrivit a vandut produse industriale de genul: rulmenti, filtre, curele si lanturi de transmisie, orice gen de produs care necesita consultanta tehnica. Candidatul potrivit are cunostinte tehnice si este familiarizat cu echipamente industriale sau cu orice gen de produse care necesita solutii de ungere.
-studii superioare: Inginerie (obligatoriu): profilul mecanica, electromecanica, tehnologia constructiilor de masini (ideal)
-cunostinte AVANSATE de limba engleza(obligatoriu!!!);
-cunostinte MS Office;
-carnet de conducere categoria B;
-prezenta placuta, carisma;
-dorinta de a se perfectiona;
-candidatul ideal este cel care vrea mai mult, care doreste sa creasca si sa se dezvolte intr-o companie de renume mondial;
-candidatul ideal este cel caruia ii place sa vorbeasca cu specialistii, le intelege nevoile si le ofera solutiile cele mai potrivite;
-candidatul ideal este organizat, isi planifica activitatea si VREA sa reuseasca.
-candidatul ideal este cel care STIE ca un produs de CALITATE face diferenta.

BENEFICII OFERITE

-salariu de baza;
-masina de serviciu +card de benzina;
-telefon;
-laptop;
-training on the job;
-training periodic;
-training despre companie.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.