Inginer calitate

HARTING ROMANIA MANUFACTURING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigurarea concordantei dintre QMS al firmei cu cerintele standardului ISO 9001:2008/ ISO TS 16949.
- Pregatirea companiei pentru mentinerea certificarii ISO TS.
- Urmarirea realizarii actiunilor emise in urma auditurilor de calitate.
- Dezvoltarea si implementarea procedurilor corespunzatoare sistemului de calitate.
- Controlul documentelor in conformitate cu standardele de calitate ale companiei
- Implementarea si promovarea in cadrul analizei de calitate a metodelor de calitate: diagrama Pareto; analize fish bone; analiza reclamatiilor clientilor - rapoarte 8D;
- Elaborare si actualizare a documentatiei PPAP (process flow, FMEA, Control Plan);
- Elaborarea instructiunilor de lucru/control si instruirea operatorilor;
- Controlul modificarilor tehnice;
- Responsabil cu urmarirea PPM-ului intern si PPM-ul de la client;

CERINTE

- Studii: superioare tehnice
- Operare pe calculator (Word, Excel, Powe Point);
- Limba engleza;
- Limba Gemana este un avantaj;
- cunostinte privind sistemul de management al calitatii ISOTS 16949/2004.
Permis de conducere: categoria B.
Experienta: in domeniul industriei auto
- abilitati pentru lucru in echipa;
- abilitati in prelucrare si sinteza a datelor.

BENEFICII OFERITE

Firma Harting Romania Manufacturing SCS face parte din concernul HARTING Technology Group, si activeaza in domeniul productiei de componente electronice, electromecanice, conectori prin cabluri, avand facilitati de productie la nivel mondial. In Romania firma este prezenta din 2003, prin intermediul fabricii de conectori prin cabluri, produse electromecanice, electronice si de automatizari. Produsele realizate sunt utilizate in diverse industrii.