INGINER CALITATE

Marquardt Schaltsysteme SCS SIBIU

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea conceptelor de calitate pentru noi dezvoltari,modificari si productia existenta:
-analizarea problemelor interne privind calitatea
-redactarea documentatiilor si a rapoartelor necesare
-dezvoltarea de concepte si masuri necesare pentru asigurarea standardelor calitatii si corelarea acestora cu departamentele de specialitate.
Introducerea si supravegherea proceselor de calitate;
Planificarea, efectuarea si documentarea auditurilor interne si externe;
Ghidarea furnizorilor referitor la standardele calitatii si asigurarea calitatii, dezvoltarea de concepte, efectuarea primei mostre;
Instruirea angajatilor responsabili cu sarcinile de verificare si sustinerea acestora in cazul unor probleme;
Dezvoltarea continua a sistemului de management al calitatii.

CERINTE

Studii superioare tehnice, specializarea electrotehnica, electronica, mecanica fina;
Eperienta in domeniul calitatii constituie un avantaj;
Experienta in domeniul auto constituie un avantaj;
Abilitati de comunicare, organizare, initiativa proprie;
Spirit analitic, gandire logica;
Cunostinte avansate de limba engleza;
Cunoasterea limbii germane constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Oportunitate excelenta de dezvoltare a unei cariere intr-o companie internationala de prestigiu;
Posibilitati de deplasare in Germania la firma mama pentru formare profesionala;
Pachet salarial atractiv;
Al 13-lea salariu;
Tichete de masa

Marquardt Schaltsysteme SCS Sibiu - fondata in 1925 in Germania s-a dezvoltat in decursul anilor intr-un concern international producator de componente in domeniul automotive.Firma Marquardt Schaltsysteme SCS a investit in acest an cca. 6 milioane de Euro pentru transferul unei parti a productiei pe piata romaneasca si pentru extinderea capacitatii fabricii din Sibiu.Anul trecut, investitiile companiei au totalizat peste 15 milioane de Euro.Firma a cumparat un teren cu o suprafata de cca.53.000 de metri patrati, unde a dezvoltat prima etapa a unei unitati de productie de sisteme electronice si electromecanice, repere destinate exclusiv exportului pentru companiile Audi, BMW, Daimler Chrysler, Volkswagen si Porsche.Marquardt Schaltsysteme mai are unitati de productie in Germania, Franta, Elvetia, SUA, Tunisia, China si India.