Inginer calitate

JobAvantaj Sibiu

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea conceptelor de calitate pentru noi dezvoltari, modificari si productia existenta:
- analizarea problemelor interne privind calitatea
- redactarea documentatiilor si a rapoartelor necesare
- dezvoltarea de concepte si masuri necesare pentru asigurarea standardelor calitatii si corelarea acestora cu departamentele de specialitate.

Introducerea si supravegherea proceselor de calitate;

Planificarea, efectuarea si documentarea auditurilor interne si externe;

Ghidarea furnizorilor referitor la standardele calitatii si asigurarea calitatii, dezvoltarea de concepte, efectuarea primei mostre;

Instruirea angajatilor responsabili cu sarcinile de verificare si sustinerea acestora in cazul unor probleme;

Dezvoltarea continua a sistemului de management al calitatii.

CERINTE

- studii superioare tehnice;
- experienta relevanta in domeniul calitatii;
- o limba straina la nivel anvansat sau de conversatie (de preferat geramana sau engleza);
- pasionat de domeniul ingineriei;
- motivat de posibilitatile de dezvoltare profesionala oferite de companie si post.

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant;
- al 13-lea salariu;
- instruire interna si/sau scolarizare in Germania;
- tichete de masa.

Agentie de recrutare cautam pentru clientul nostru, Marquardt Schaltsysteme SCS Sibiu, importanta companie multinationala producatoare de componente in domeniul automotive, candidati pentru postul de Inginer Calitate.