Inginer Agronom

Karpaten Meat

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Suport conducere departament culturi agricole ecologice și culturi pentru furajare
• Gestionarea derulării, întreținerii și recoltării culturilor
• Întocmire fișe tehnice, tehnologii de producție și a recomandărilor tehnice pentru culturi
• Întocmire plan de lucru săptămânal pentru angajați
• Pregătire și planificare utilaje și angajați
• Întocmire, verificare rapoarte pentru facturi, stoc lunar
• Comenzi și achiziție piese de schimb utilaje
• Coordonare și supraveghere la reparații utilaje, incluzând menținerea mententanței utilajelor

CERINTE

• Studii superioare de specialitate agronomice
• Experiență în domeniu de minim 3 ani
• Experiență practică la o fermă din străinătate - criteriu eliminatoriu
• Limbi străine engleză - criteriu eliminatoriu, germana este un avantaj
• Cunoștiințe de operare PC: Microsoft Office, Internet
• Abilități de organizare a informației, stabilire priorități
• Abilități de conducere a unei echipe
• Persoană organizată, riguroasă, atentă la detalii, comunicativă
• Disponibilitate la program prelungit și deplasări
• Carnet de conducere minim categoria B; ideal Tr, E și C

BENEFICII OFERITE

• Oportunitatea de a lucra într-o companie internațională cu experiență în domeniu, într-un mediu de lucru tânăr și dinamic
• Pachet de beneficii atractiv
• Oportunități de dezvoltare, traininguri în domeniul agriculturii ecologice

Scopul companiei elvetiene Karpaten Meat este acela de a pune bazele unei rețele de producție de carne de vită ANGUS de calitate.
În acest sens realizăm agricultura proprie pentru obținerea furajului necesar bovinelor pe timp de iarnă, dar și agricultură pentru terți. Noi cultivăm terenurile noastre după normele stricte de agricultură biologică ale Uniunii Europene și după standardele BioSuisse. Pentru mai multe informatii accesati www.karpaten-meat.com