Informatician – Departament Dezvoltare Produse Informatice, Directia Informatica, Centrala

BANCA COMERCIALA CARPATICA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigură dezvoltarea de produse software, pe baza cerinţelor specificate de structurile Centralei sau unităţile teritoriale ale Băncii;

- analizează împreună cu beneficiarii produselor software realizarea obiectivelor legate de implementarea acestora în activitatea Băncii;

- elaborează proiecte de dezvoltare în vederea perfecţionării produselor informatice din Bancă;

- asigură dezvoltarea, realizarea şi implementarea de programe informatice propri sau în colaborare cu terţii;

- elaborează documentaţia tehnică şi de utilizare aferentă produselor informatice realizate în regim propriu şi asigură instruirea personalului;

- participă la implementarea de noi servicii şi produse bancare;

- participă la dezvoltarea de rapoarte aferente aplicaţiei bancare;

- participă la configurarea şi întreţinerea raportărilor existente în aplicaţia bancară;

- participă la dezvoltarea aplicaţiei bancare, conform cerinţelor de dezvoltare exprimate de conducerea Băncii, de celelalte structuri din Centrala Băncii;

- colaborează cu persoanele cu atribuţii pe linie de informatică în vederea funcţionării corecte a aplicaţiilor, precum şi pentru realizarea şi implementarea de proiecte software comune;

- asigură suport software utilizatorilor aplicaţiilor folosite în Bancă.

CERINTE

Studii superioare in domeniul IT;

Minim 1 an experienta in domeniul informatic;

Cunoasterea sistemelor de operare din familia Windows;

Cunoaşterea de medii şi limbaje de programare;

Cunoaşterea de sisteme de gestiune a bazelor de date (SGBD).

BENEFICII OFERITE

Confidential – se discuta la interviu.

Banca Comerciala Carpatica a fost infiintata la Sibiu in data de 15 iulie 1999. In urma cu unsprezece ani, la initiativa unor oameni de afaceri si a unor reprezentanti ai mai multor societati private romanesti si straine, pe piata bancara din Romania a luat nastere un nou concept al calitatii.

BCC promoveaza inteligenta autohtona, capitalul uman si financiar, dovedind transparenta, operativitate si flexibilitate in rezolvarea problemelor partenerilor sai de afaceri.