HR Manager Sibiu

ADVICE Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planifica, organizeaza si supervizeaza activitatile de resurse umane;
- Organizeaza si coordoneaza intreg procesul de recrutare si selectie de personal pentru posturile vacante armonizandu-le conform necesarului de personal si a organigramei;
- Participa la trierea CV-urilor, intervievarea si testarea candidatilor;
- In urma recrutarii, selectiei si testelor de evaluare ii prezinta administratorului lista scurta a candidatilor impreuna cu recomandarile sale;
- Identifica si stabileste, impreuna cu persoanele care detin functii de conducere, nevoile de recrutare si instruire pentru departamentele companiei, preia proiectele si le implementeaza (planificare, analiza, logistica, realizare efectiva);
- Planifica si coordoneaza orientarea noilor angajati pentru a facilita integrarea acestora in organizatie, urmarind la anumite perioade evolutia acestora, din punct de vedere a performantelor profesionale si adaptabilitatea acestora la cerintele societatii;
- Aplica mijloacele de recrutare optime, functie de posturile vacante care urmeaza a fi ocupate: interne si externe (publicatii pe plan local, internet, etc);
- Ia legatura cu publicatiile de pe plan local si negociaza cu acestea tarifele de postare a anunturilor;
- Colaboreaza, atunci cand este cazul, cu agentiile de recrutare in vederea gasirii de candidati adecvati pentru ocuparea anumitor posturi cu un anumit specific;
- Comunica direct si tine legatura cu sefii de departamente in ce priveste diagnosticarea nevoilor de personal pe fiecare departament in parte;
- Asigura anuntarea la Agentia Judeteana pentru Ocuparea Fortei de Munca a locurilor vacante in termen de 5 zile de la vacantarea acestora, precum si in presa si in incinta societatii;
- Elaboreaza si coordoneaza un sistem de evaluare a performantelor profesionale ale angajatilor si utilizeaza rezultatele acestuia pentru a structura o politica de compensatii si beneficii;
- Elaboreaza programul de instruire conform solicit¿rilor sefilor de compartimente si raspunde de organizarea cursurilor de perfectionare interne si externe;
- Coordoneaza activitatea de reactualizare a fiselor de post;
- Elaboreaza procedurile de lucru, cu instrumentele aferente (formulare), privind principalele activitati de resurse umane (recrutare si selectie, planificarea resurselor umane, analiza, evaluarea performantelor profesionale si instruire);
- Supervizeaza intretinerea bazei de date a angajatilor;
- Se implica activ in managementul conflictelor cu personalul angajat in vederea solutionarii optime a situatiilor de acest gen;
- Elaboreaza si emite note interne pentru eficientizarea si fluidizarea activitatii pe linie de personal;
- Propune sanctiuni si stimulente pentru personalul angajat;
- Consiliaza persoanele cu functii de conducere in companie privitor la relatiile cu angajatii;
- Reactualizeaza de cate ori este nevoie organigrama si Regulamentul intern;
- Raspunde de asigurarea confidentialitatii asupra datelor/informatiilor obtinute in cadrul activitatilor efectuate si a secretului de serviciu.

CERINTE

- Studii postliceale/superioare;
- Minim 2 ani pe o pozitie similara;
- Abilitati de organizare si planificare;
- Abilitati de comunicare si interrelationare;
- Atitudine rezolutiva;
- Atentie la detaliu;
- Abilitati de lucru in echipa;
- Toleranta la stres;
- Capacitate de a intelege comportamentul uman;
- Capacitate de intuitie;
- Capacitate de ascultare;
- Capacitate de influentare;
- Capacitate de motivare;
- Capacitate de observatie;
- Gandire pozitiva;
- Poseda cunostinte de psihologie organizationala si diagnoza;
- Cunoaste activitatea si legislatia in vigoare specifica compartimentului;
- Cunostinte de operare cu o baza de date, statistica.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv.

Advice Human Resources is about making you stand out from those around you. We see our mission as a continuous challenge to find things as passion, talent, strength, and success. We separate diamond from dust. We build bridges. The first Romanian search and selection firm acting in both retained and contingency recruitment, Advice Human Resources refers to candidates from the widest range of organizational levels: entry, clerical, middle and top. Starting with hardworking and skilled students or recently graduated, continuing with executive and non-executive directors, senior managers and recognized experts in their specific fields we are able to be successful in finding the right candidate for our clients.