Hardware Developer

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania angajatoare este una de origine germana si intra pe piata din Sibiu in anul 2015. La nivel mondial produce senzori pentru aproape toate industriile. Fabrica din Sibiu va produce doar pentru industria automotive. Pentru centrul de dezvoltare al fabricii, organizam selectie pentru postul de dezvoltator hardware. Dorim sa intram in contact cu o persoana care are experienta in acest domeniu si este pasionata de domeniul senzorilor; o persoana care cauta sansa de a se dezvolta intr-o companie unde are un cuvant de spus si unde ideile ii vor fi valorificate.

Ca dezvoltator hardware in aceasta fabrica, veti dezvolta circuite de evaluare si sisteme de senzori pentru intrerupătoare de proximitate fara contact, binare, inductive, pentru automatizări industriale.
Veti dezvolta tehnica analogica, activitate in care veti folosi microcontrolere, cu respectarea necesarului minim de spatiu pentru forme constructive cat mai mici.
In activitatea dumneavoastra veti respecta cerintele din specificatiile produselor, a normelor si legislatiei in vigoare, dar si a costurilor minime de proiectare si fabricatie.
Proiectele le veti duce la indeplinire ca parte integranta a unei echipe, care va participa la toate etapele: de la specificatii (analiza fezabilitatii), conceptie cu evaluarea in comun a alternativelor de solutionare, realizarea si pana la aprobarea pentru intrarea in serie.
Veti asigura calitatea dezvoltarii, luand in considerare riscurile, simularile, calculele si testele efectuate pe mostrele construite pe cont propriu.
Veti selecta elementele constructive: specificatiile noilor componente, dimensionarea senzorilor si a circuitelor.
Totdeauna veti avea in vedere optimizarea solutiilor existente.

CERINTE

- absolvirea unei facultati in domeniul Electronic, Electrotehnic, Tehnologia Informatiei sau Fizica;
- experienta intr-un centru/ departament de dezvoltare componente electronice (ideal, senzori);
- experienta in dezvoltarea de circuite analogice si sisteme de senzori inductivi;
- SPICE, Mathlab, Labview, Mathcad;
- cunoasterea la nivel cel putin mediu a limbii engleze/ germane;
- disponibilitatea la training pe o perioada mai lunga in Germania, la inceput.

BENEFICII OFERITE

Oferta salariala, beneficiile si alte conditii se vor discuta cu angajatorul.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Sunteti profesionistul de care avem nevoie, iar noi suntem profesionistii care va propun cele mai bune optiuni de angajare.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.