ECONOMIST PENTRU ACTIVITATE DE PLANIFICARE

SC ATLANTIC TRAVELS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Urmareste intocmirea bugetului de venituri si cheltuieli si a planului lunar de prestatii .
-Urmareste realizarea zilnica a bugetului de venituri si cheltuieli si a planurilor de prestatii precum si corelarea acestora cu alte situatii transmise
-Intocmeste centralizatoarele situatiilor decadale pentru venituri si cheltuieli planificate si realizate, transmise de firmele pentru care exista contract de consultanta
-Primeste si tine evidenta raportarilor zilnice primite de la societatile pentru care exista contract de consultanta :
-Intocmeste situatia comparativa centralizatoare intre rezultatele lunare raportate la decada III si cele inregistrate in contul de profit si pierdere .
-Analizeaza rentabilitatea activitatilor desfasurate in vederea gasirii de solutii de crestere a rentabilitatii si intocmeste rapoarte pe care le prezinta sefului de birou .
- Asigura baza de date necesara analizelor si urmareste in permanenta corelarea acestora cu datele contabile .
-Intocmeste materialele de analiza a rezultatelor inregistrate la firmele pentru care exista contract de consultanta, pe total firma si pe sectoare de activitate , centre profit .
-Face analize comparative privind realizarile firmelor pentru care exista contract de consultanta.
-Centralizeaza, analizeaza si expediaza actele incredintate pe linie de plan-prognoze de seful de birou sau inlocuitorul acestuia ;
-Intocmeste adrese si note de serviciu catre firmele pentru care exista contract de consultanta, le transmite si urmareste primirea raspunsurilor in termene stabilite.
-Analizeaza sarcinile dispuse la sedintele de Consiliu de Administratie,
-Analizeaza saptamanal masurile cu termene scadente dispuse la sedinta CA
-Efectueaza controale tematice pe linie de planificare si urmareste modul de realizare a masurilor si incadrarea in termenele dispuse

CERINTE

Studii superioare economice, cunostinte si experienta in activitatea financiar-contabila, capacitate de analiza si sinteza, bune cunostinte de operare pe calculator si utilizare pachet Mycrosoft Office, permis conducere.
Persoana dinamica, ordonata, cu spirit de initiativa.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractic.

Activitate de consultanta pentru afaceri si management. Membra a grupului de firme Atlassib.