ECONOMIST

SC ATLASSIB LEASING IFN SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Urmareste zilnic si tine legatura cu bancile la care societatea are credite, pentru restituirea la timp a ratelor scadente.
Preda pe baza de proces-verbal directorului economic balantele analitice ale conturilor de care raspunde.
Intocmeste zilnic dispozitiile de plata ale societatii catre furnizorii contractelor de leasing.
Analizeaza dosarele depuse de clienti in vederea obtinerii de finantare, cesionare.
Inainteaza dosarele necesare pentru obtinerea finantarii contractului de leasing catre bancile cu care societatea are incheiate contracte de imprumut.

CERINTE

Licentiat in Stiinte Economice
Experienta in domeniu minim 6 luni
Disponibilitate de a invata
Domiciliul stabil in Sibiu

Societatea ATLASSIB LEASING IFN S.A. s-a infiintat in anul 1997 si a avut o evolutie ascendenta de la an la an pe piata de leasing din tara. Daca la inceput activitatea noastra s-a limitat la finantarea de autoturisme, putem spune ca in prezent oferim o gama larga de solutii de finantare incluzand echipament de calcul, echipament industrial, imobile si autovehicule cu diverse destinatii.

Ca un merit al desfasurarii activitatii, societatea noastra s-a plasat in anul 1999 pe locul 1 in topul judetean al firmelor la categoria microintreprinderi si are aprecieri atat de la parteneri din tara cat si de peste hotare.

Mai multe detalii pe www.atlassibleasing.ro