Director Vanzari Sibiu

EuroTriade Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Eurotriade si clientul nostru, companie specializata in comercializarea si distributia de scule profesionale pentru domeniul industrial cauta un Director de Vanzari pentru orasul Sibiu.
Rolul noului angajat este acela de a gestiona portofoliul actual si de a dezvolta echipa de vanzari. Principalele responsabilitati sunt :
- Coordoneaza intreaga activitate de vanzari in conformitate cu politica de vanzari a firmei.
- Elaboreaza strategiile, politicile si procedurile de lucru ale firmei in domeniul vanzarilor.
- Coordoneaza intreaga activitate de vanzari in scopul realizarii planului de vanzari.
- Elaboreaza, propune si urmareste realizarea planului de vanzari.
- Stabileste obiective clare pentru orientarea si organizarea activitatii de vanzari in firma.
- Coordoneaza, indruma si controleaza modul de organizare si desfasurare a activitatii echipei din subordine.

CERINTE

Cerinte:

- Studii superioare de preferinta tehnice.
- Experienta in coordonarea unei echipe.
- Limba engleza nivel avansat.
- Competente in luarea deciziilor si asumarea responsabilitatilor.
- Competente de negociere la nivel profesionist.
- Dorinta de dezvoltare a subordonatilor si capacitate de delegare.
- Corectitudine si loialitate fata de firma, flexibilitate.
- Bun coordonator, excelente abilitati de organizare, planificare si control.
- Excelente abilitati de comunicare, persuasiune
- Persoana dinamica, responsabila, cu spirit de echipa, creativa.

BENEFICII OFERITE

Persoanele interesate sunt rugate sa trimita cv pe adresa : gabriela.fagadariu@eurotriade.com.

EuroTriade este o companie multinationala specializata in domeniul consultantei in resurse umane. Avem sedii in tari ca Germania, Franta, Rusia, China si Romania.
Compania a fost infiintata in anul 1989 si de-a lungul timpului si-a construit o experienta bogata in domeniul automotiv si al distributiei, avand parteneri nationali si multinationali de renume.
In intampinarea dorintelor dumneavoastra de a avea un viitor profesional cat mai bun, asteptam candidaturile dumneavoastra si ne angajam in a va oferi sansa de a lucra pentru partenerii nostri.