Director Vanzari

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Informatii despre clientul nostru:

Clientul nostru este o companie multinationala, unul dintre cei mai mari producatori de tehnica de automatizare pe plan mondial. In mai mult de 70 de tari, mai mult de 3 000 de angajati ofera solutii celor peste 90 000 de clienti din industrie si in special industria constructoare de masini.
Compania cu sediul central in Essen, Germania, a inceput in 1969 cu inventarea senzorului de proximitate inductiv.

In anul 2008 compania a avut o cifra de afaceri de peste 420 milioane ???, realizata datorita calitatii peste medie a produselor, a inovatiilor deosebite si a relatiilor stranse cu clientii.

Informatii despre noi:

Credem cu tarie ca sunteti omul de care avem nevoie!!!

Job Connect si-a inceput activitatea in 2007, fiind o companie de Consultanta in domeniul Resurselor Umane si Training, care si-a diversificat produsele in functie de nevoile clientului. Profesionalismul, eficienta si calitatea serviciilor si a oamenilor care lucreaza pentru dumneavoastra ne recomanda ca ocupand pozitii de top pe piata din Sibiu, si nu numai.

Responsabilitati

1. Coordoneaza si supervizeaza activitatea departamentului de vanzari si a angajatilor din subordine
2. Identifica noi canale de promovare si vanzare a produselor si serviciilor
3. Propune modalitati de crestere a eficientei activitatii departamentului de vanzari
4. Intocmeste raportarile periodice solicitate de echipa de conducere
5. Participa la dezvoltarea strategiei de ansamblu a firmei si la ajustarea acesteia
6. Responsabil ??n implementarea strategiei firmei ??n departamentul de vanzari
7. Conduce procesul de recrutare, selectie si evaluare a echipei de vanzari
8. Urmareste si analizeaza evolutia pietei si concurentei
9. Analizeaza si urmareste planul de vanzari (buget de vanzari, atragere de clien??i noi si re??inerea celor existenti, profitabilitate, incasari)
10. Participa la intocmirea ofertelor speciale si le aproba conform competentelor atribuite

CERINTE

Cerinte:

- experienta in vanzari de minimum 5 ani;
- experienta pe un post similar sau companie similara de minimum 3 ani;
- coordonarea unei echipe de vanzari( cerinta obligatorie).
studii superioare obligatorii: inginer electrotehnic/ automatist ( de preferat);
- limba engleza la un nivel avansat( cerinta obligatorie);
- limba germana( de preferat);
- cunostinte PC: MS Office, PowerPoint, Explorer;
- cunoasterea legislatiei in domeniu;
- buna cunoastere a pietei locale si a mediului de afaceri romanesc;
- cunosterea tehnicillor de comunicare si negociere, management;
- reale abilitati de comunicare si organizare, resistenta la stres, orientare spre atingerea obiectivelor;
- capacitate de analiza si decizionala;

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

- pachet salarial motivant;
- bonuri de masa;
- masina de serviciu;
- laptop;
- comision din vanzari;
- diurne;
- prima de vacanta.

Numai candidatii selectati vor fi contactati telefonic.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Sunteti profesionistul de care avem nevoie, iar noi suntem profesionistii care va propun cele mai bune optiuni de angajare.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.