DIRECTOR ECONOMIC - SIBIU : IRECSON

IRECSON RECRUITMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persoana angajata pe acest post va avea ca atributii:
-conduce, cooordoneaza si raspunde de activitatea compartimentului financiar-contabil in conformitate cu legislatia in vigoare;
-urmareste inregistrarea cronologica si sistematica a datelor contabile in evidentele societatii;
-controleaza si raspunde de modul de prelucrare a datelor contabile, precum si exactitatea inregistrarilor care se fac in conturile contabile;
-analizeaza rezultatele prelucrarii datelor contabile si informeaza conducerea societatii cu privire la aspectele negative aparute in functionarea unor puncte de lucru;
-urmareste efectuarea platilor la scadenta, informand conducerea societatii despre scadentele termenelor, precum si situatia debitorilor;
-efectueaza esalonarea platilor, informand conducerea societatii asupra prioritatilor dupa o atenta verificare a autenticitatii documentelor primite;
-intocmeste analize financiare periodice pe care le prezinta administratorilor;
-mentine relatiile cu bancile colaboratoare societatii;
intocmeste balantele de verificare si bilanturile contabile la termenele prevazute de lege;
-intocmeste si pune la dispozitia conducerii sau a organelor abilitate, in cel mai scurt timp si ori de cate ori este solicitat, orice acte, documente, situatii privind situatia financiar-contabila a societatii;
-raspunde de modul de indeplinire a sarcinilor de serviciu de catre personalul din subordine
-evalueaza periodic din punct de vedere profesional personalul din subordine
-aduce la cunostinta persoanelor din subordine modificarile legislative si verifica aplicarea corecta a acestora

CERINTE

Experienta intr-un post similar min 5 ani
-foarte bune abilitati manageriale
-cunoasterea legislatiei in domeniu,

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial deosebit de atractiv, telefon

Since 1991, one of the most dynamic business consultancy centers. Recruiters, trainers, teachers and psychologists support you in finding best-tailored HR solutions.