Director departament Consultanta IT

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordoneaza activitatea departamentului de consultanta si mentenanta IT concretizata in :
- raspunde la solicitarile clientilor;
- ofera consultanta tehnica clientilor interesati de solutiile companiei;
- intocmeste documentatiile cu arhitectura si configuratia (componentele) solutiilor propuse clientilor;
- intocmeste documentatia de prezentare ale functionalitatilor solutiilor propuse clientilor;
- analiza de sistem si propunere de modele de afaceri clientilor;
- scolarizare beneficiari in utilizarea produselor ERP;
- implementare sisteme ERP pentru asigurarea cerintelor beneficiarului;
- asistenta in migrarea / conversia datelor;
- asistenta tehnica ON LINE sau la sediul clientului pentru utilizarea sistemului ERP implementat;

CERINTE

- Studii superioare in domeniul informatica, informatica economica
- Cunostinte tehnice baze de date;
- Experienta de lucru cu programe din domeniul financiar - contabilitate ;
- Experienta in analiza si dezvoltare sisteme informatice;
- Cunostinte limba engleza: scris / vorbit – constituie un avantaj;
- Disponibilitate deplasari prelungite in tara si strainatate (minim 50% din timpul de lucru)
- Abilitati de comunicare si negociere
- Persoana ambitioasa, cu initiativa, cu aspiratii, concentrata pe cariera, fire comunicativa, rezistenta la stres;
- Capacitate de lucru in colectiv;
- Permis de conducere cat.B

BENEFICII OFERITE

• Posibilitati de dezvoltare profesionala;
• Pachet de beneficii motivant, auto, laptop, telefon, bonuri de masa;
• Posibilitatea de lucru intr-o echipa dinamica