DIRECTOR CALITATE/COMPANIE GERMANA/SIBIU

HR Advisor

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie germana care activeaza in domeniul industriei auto, avand o fabrica in Sibiu.
Atributiile postului:
- coordoneaza, organizeaza, verifica activitatea departamentului de calitate din cadrul companiei;
- urmareste si coordoneaza elaborarea, actualizarea si imbunatatirea permanenta a sistemului de management al calitatii in cadrul fabricii;
- raspunde de buna desfasurare a: auditurilor, certificarilor si recertificarilor, a activitatii de rezolvare a reclamatiilor de la clienti, de analiza neconformitatilor si de elaborare a actiunilor corective, a scolarizarii personalului pe partea de asigurare a calitatii;
- asigura calitatea la receptie si auditeaza, certifica furnizorii; asigura imbunatatirea continua a proceselor de productie si reducerea continua a rebuturilor si defectelor la clienti
- coordoneaza personalul din subordine, urmarind motivarea acestuia, formarea si instruirea, evaluarea performantelor;
- colaboreaza in plan intern cu toate departamentele din fabrica, cu departamentul de calitate din Germania pentru implementarea politicii referitoare la calitate, iar in plan extern cu clientii si furnizorii;

CERINTE

- studii superioare in domeniul tehnic (mecanic, electromecanic, mecanica fina, automatizari);
- experienta profesionala de min. 5 ani in domeniul asigurararii calitatii in industria auto, min. 2 ani intr-o pozitie de conducere (cerinta obligatorie), intr-o companie multinationala;
- competente dezvoltate in implementarea sistemelor de management al calitatii, familiarizat cu sistemele ISO 9000/14000, TS 16949, IRIS, lean manufacturing etc; familiarizat cu instrumentele si tehnici specifice in domeniul calitatii;
- certificat de auditor de calitate;
- cunostinte avansate de limba germana si engleza la nivel conversational, limbaj tehnic;
- cunostinte temeinice de operare PC, SAP - avantaj;

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv;
- bonusuri anuale in functie de nivelul performantei;
- oportunitati profesionale excelente, mediu de lucru occidental, traininguri si instruiri periodice, echipa profesionista.

Consultanta in domeniul resurselor umane: recrutare si selectie de personal, evaluarea personalului, analiza organizationala, administrare si payroll.