Deputy HR Manager

EuroTriade Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Raspunde de recrutarea si selectia personalului Tesa conform procedurii de lucru
Actualizeaza baza de date privind aplicatiile interne si externe pentru pozitii Tesa
Participa la stabilirea obiectivelor profesionale ale noilor angajati Tesa in interiorul perioadei de proba
Participa la procesul de recrutare a angajatilor direct si indirect productivi
Raspunde de implementarea procedurii de recrutare si selectie a personalului
Raporteaza asupra activitatii de recrutare, inclusiv indicatori de performanta
Intocmeste formularele necesare in activitatea de recrutare si dezvoltare de personal
Raspunde de emiterea planului de instruire (Einschulungsplan) catre noii angajati Tesa si indirect productivi
si colaboreaza cu departamentele de specialitate pentru a asigura buna desfasurare a training-ului de inductie
Participa la intretinerea panoului de Resurse Umane
Raspunde de actualizarea si difuzarea organigramelor privind personalul Tesa si pe departamente de specialitate
Controleaza procesul implicat de procedura de instruire a angajatilor
Intocmeste fisele de post pentru noii angajati Tesa
Raspunde de revizuirea fiselor de post in cazul in care apar modificari ale sarcinilor si responsabilitatilor
angajatilor
Desfasoara activitati de dezvoltare a personalului
Organizeaza si realizeaza prezentari de companie in scopul recrutarii de personal
Cunoaste si respecta Regulamentul de Ordine Interioara si Contractul Colectiv de Munca
Cunoaste si respecta Normele de Protectia Muncii si PSI
Promoveaza imaginea si numele Kromberg & Schubert, reprezentandu-i permanent interesele

CERINTE

Studii superioare - profil Psihologie / social / economic
Experienta in domeniul recrutarii si selectiei de personal - minim 1 an (in industrie in special pentru pozitii de middle si top management)
Cunostinte de limba germana si/sau engleza - nivel avansat
Cunostinte de operare calculator
Cunostinte privind procedurile si instructiunile de lucru aplicabile in activitatea de recrutarea si selectie de personal
Cunostinte privind procedurile de transfer si instruire a angajatilor
Cunostinte privind sistemele de calitate

EuroTriade este o companie multinationala specializata in domeniul consultantei in resurse umane. Avem sedii in tari ca Germania, Franta, Rusia, China si Romania.
Compania a fost infiintata in anul 1989 si de-a lungul timpului si-a construit o experienta bogata in domeniul automotiv si al distributiei, avand parteneri nationali si multinationali de renume.
In intampinarea dorintelor dumneavoastra de a avea un viitor profesional cat mai bun, asteptam candidaturile dumneavoastra si ne angajam in a va oferi sansa de a lucra pentru partenerii nostri.