CONTABIL- SIBIU

TRENKWALDER-SOBIS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie germana
Principalele responsabilitati ale postului sunt:
- întocmirea documentelor contabile, financiare, inclusiv bilant si balanta;
- întocmirea de rapoarte/documente catre institutiile publice conform legislatiei în vigoare;
- evidenta mijloacelor fixe;
- completarea declaratiilor lunare.

CERINTE

- studii universitare in domeniul economic;
- minim 2 ani experienta in domeniul contabilitatii;
- abilitati operare PC, cunoasterea programului Wizcount reprezinta avantaj;
- cunostintele de limba engleza reprezinta avantaj;
- abilitati de comunicare si relationare.

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv;
- oportunitatea de a lucra intr-o companie germana alaturi de o echipa de profesionisti.

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA. Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA ORGANIZATIEI. Va asteptam la sediile noastre din Sibiu, Bucuresti, Timisoara, Cluj Napoca, Arad!