Contabil junior - absolvent 2007

Total Cont SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Înregistreaza zilnic toate tranzactiile financiare si arhiveaza in bune conditii documentele financiar-contabile
- Realizeaza rapoarte zilnice, saptamânale si lunare despre situatia contului bancar si situatia fluxului de numerar
- Depune declaratiile lunare / trimestriale obligatorii pentru bugetul statului, precum si fisele fiscale
anuale
- Arhivarea in bune conditii a documentelor financiar- contabile
- Mentine relatia cu banca, cu administratia financiara si cu celelalte institutii (ITM, Casa de pensii etc.).
- Intocmirea documentelor necesare efectuarii operatiunilor bancare (instrumente si mijloace de plata)
- Raportarea situatiilor cerute de directorul economic si conducerea societatii;
- Intregistreaza deconturile de cheltuieli lei/valuta
- Intocmeste ordine de plata si inregistreaza extrasele bancare lei/valuta

CERINTE

- cunostinte de operare PC
- studii medii de specialitate sau studii superioare financiar- contabile
- cunostinte de limba engleza, germana constituie un avantaj
- abilitati de organizare si planificare
- meticulozitate si acuratete
- spirit analitic, lucrul in echipa
- seriozitate

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv, negociabil in functie de experienta

Prestarea de activitati de contabilitate,intocmirea statelor de salarii, intocmirea si depunerea raportarilor aferente salariilor, calcularea obligatiilor fiscale si contributiilor la fondurile speciale.