CONTABIL/ CONTABILA

SC REHAU Polymer SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- intocmire NIR-uri;
- evidenta CMR-urilor si a facturilor;
- urmarirea facturilor de transport pentru materiile prime;
- contabilizarea facturilor;
- participarea la efectuarea inventarului materiilor prime si produselor finite;
- contabilizare si verificare deconturi;
- intocmirea pontajelor lunare pentru angajatii de la punctul de lucru Cisnadie;
- intocmirea pontajelor lunare in vederea distribuirii tichetelor de masa;
- depunerea declaratiilor lunare la Administratia financiara si la Casa de Sanatate Sibiu;
- pastrarea legaturii cu departamentele contabilitate si resurse umane din Bucuresti.

CERINTE

Pentru fabrica noastra din Cisnadie, jud.Sibiu dorim sa angajam o persoana dinamica pentru postul de Contabil. Candidatul ideal trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:
- studii medii/superioare de specialitate;
- experienta min. 1 an in contabilitatea financiara;
- cunostinte foarte bune de limba germana;
- cunostinte de limba engleza constituie un avantaj;
- experienta intr-o companie internationala constituie un avantaj;
- cunostinte bune operare PC;
- spirit de echipa si comunicativ;
- disponibiliate pentru deplasari.

BENEFICII OFERITE

- oportunitatea lucrului intr-o echipa tanara si dinamica in cadrul unui concern international;
- posibilitatea dezvoltarii pe plan profesional;
- asigurarea transportului la si de la fabrica;
- pachet salarial atractiv.

Ca marca de renume, REHAU este leader-ul mondial in solutii pe baza de polymeri din domeniul constructiilor, industriei si constructiilor de automobile. Sistemele noastre va sustin zilnic, in orice situatie, cateodata chiar fara sa realizati, dar intotdeauna cu foloase maxime. In intreaga lume, in peste 170 de tari, 15.000 de angajati contribuie cu initiativa si competenta lor la dezvoltarea continua a intreprinderii de familie pe care o reprezinta REHAU.