Contabil

Silhouette Club

Job expirat

RESPONSABILITATI

-organizeaza, indruma, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii, in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
inregistreaza in contabilitate cheltuielile cu salariile personalului companiei;
-intocmeste notele contabile aferente lucrarilor repartizate si raspunde de corectitudinea acestora
-claseaza in dosare toate documentele contabile
-gestioneaza operatiunile de casa, cu respectarea plafoanelor de plati si incasari
-intocmeste si depune/ridica toate formularele utilizate in relatia cu bancile
-completeaza si depune la timp toate raportarile, declaratiile si formularele utilizate in relatia cu autoritatile romana privind TVA, bilantul contabil, impozitele, taxele
-arhiveaza documentele contabile pe care le inregistreaza
-intocmeste Registrul de casa si raspunde de calitatea documentelor justificative pentru plati si incasari si de banii aflati in casierie

CERINTE

-experienta anterioara pe un post similar - minim 5 ani
-cunostinte temeinice in ceea ce priveste sistemul organizatoric si financiar - contabil
-cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar – contabil
-cunostiinte profunde in domeniul de fiscalitatii
-rezistent la stres
-meticulos, ordonat, proactiv, dinamic

Companie cu 15 ani experienta in organizarea evenimentelor specializata in:
- inchiriere SCENOTEHNICA, CORTURI şi DECORURI
- organizare concerte si impresariere artisti
- consiliere evenimente