Contabil

RoConnect Accounting SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dorim sa infiintam un departament propriu de contabilitate in cadrul grupului RoConnect.
Acesta se va ocupa de contabilitatea firmelor din grup precum si de contabilitatile clientilor nostrii.

Veti raspunde de intocmirea corecta a contabilitatii, a tuturor situatiilor contabile prevazute de lege, a raportarilor necesare s.a.m.d.

Veti avea de-a face mereu cu provocari noi, jobul nu este absolut deloc monoton.
Datorita faptului ca, clientii nostrii isi desfasoara activitatea in domenii foarte diferite, veti intalni mereu situatii noi, care de foarte multe ori nu sunt similare cu cele precedente.

Se lucreaza intr-un colectiv de oameni tineri, prietenosi si competenti.
Jobul este unul pe termen lung, prin prisma istoriei companiei si a clientilor pe care ii avem, suntem optimisti in ceea ce priveste viitorul firmei noastre.

CERINTE

Experienta vasta, de minim 5 ani in contabiliate, incepind cu elaboraea documentelor de contabilitate primara si pina la intocmirea bilanturilor anuale.
Prefreabil cu cunostinte in programul Winmentor.
Cunoasterea limbii germane sau engleze, reprezinta de asemenea un avantaj.

BENEFICII OFERITE

In functie de rezultate se ofera diferite prime si bonusuri.

Membra a grupului RoConnect, compania RoConnect Accounting SRL este specializata in servici de consultanta in management si afaceri, secretariat si alte activitati de office.

Clientii nostrii sunt in principal firme din strainatate sau investitori straini care isi dezvolta afaceri in Romania.

Desi avem o traditie si experienta de peste 7 ani, suntem o echipa tanara si extrem de ambitioasa.

Ne-am propus sa practicam un alt tip de business in Romania, unul bazat pe un profesionalism desavarsit, corectitudine si calitate.