Consultant Frumusete-L Oreal - Sibiu

Adecco Resurse Umane Sibiu

Job expirat

RESPONSABILITATI

Consultantele isi desfasoara activitatea in hipermarket-uri si in magazinele specializate de cosmetica/parfumerie, in cadrul standurilor desemnate de L'Oreal cu scopul de promovare si vanzare a produselor din portofoliul companiei.
-.Atingerea targetului lunar prin recomadarea corecta a produselor marcilor L'Oreal Paris si Maybelline New York;
-Cunoasterea caracteristicilor si beneficiilor produselor marcilor de mai sus pentru a consilia in mod profesionist clientii;
-.Mentinerea curateniei standului;aspect ingrijit al uniformei;
-Dezvoltarea unei bune relatii cu personalul magazinului (respectarea programului agreat);
-Colaborarea cu reprezentantul comercial L'Oreal (furnizarea de informatii referitoare la vanzari, stocuri, rupturi de stoc);
-Raportarea saptamnala a activitatii desfasurate.

CERINTE

Persoana dinamica, responsabila, motivata, cu prezenta placuta, spirit creativ si excelente abilitati de comunicare;
Studii minime liceul.
Experienta dovedita in vanzari directe, in special in domeniul produselor cosmetice, este un avantaj;
Cunoasterea unei limbi straine (engleza/franceza) constituie de asemenea un avantaj;
Disponibilitate pentru program de 7h/zi.
PENTRU A APLICA ESTE NECESARA POZA.

BENEFICII OFERITE

Program flexibil, pachet salarial atractiv plus bonusuri in functie de performanta plus produse cosmetice gratuite.

Avand deschise peste 6.000 de birouri in 67 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectare, recrutare, plasare si gestiune de personal temporar sau permanent.