CONSULTANT ASIGURARI

SC PREVENT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- detectează nevoia de asigurare a persoanelor fizice şi juridice din raza sa de acţiune, prin colectarea de adrese a celor care i-ar putea deveni asiguraţi;
- stabileşte întâlniri cu potenţialii asiguraţi sau cu asiguraţii existenţi pentru reânnoiri de asigurări;
- prezintă oferta de produse de asigurare a companiei pe care o reprezintă sau produsul de asigurare care-l interesează pe cel cu care se întâlneşte;
- face propuneri privind condiţiile de asigurare în care să se încheie contractul;
- propune prima de asigurare în concordanţă cu riscurile care se subscriu;
- negociază prima de asigurare în limitele competenţelor primite de la superiorul direct;
- în termenii negociaţi, încheie contractul de asigurare şi încasează prima de asigurare;
- înmânează asiguratului poliţa de asigurare, daca s-a încheiat pe formular tipizat.

CERINTE

- experienta in vanzari
- experienta in asigurari

BENEFICII OFERITE

- oferta de beneficii atractiva

DESCRIEREA FIRMEI

- activitate de consultanta