Consultant asigurari

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este Managerul de Agentie al unei institutii olandeze financiare cu o vechime de 150 de ani pe piata, oferind servicii bancare, de investitii, asigurari de viata si pensii private, fiind in deservirea a peste 85 de milione de clineti din intreaga lume.
Ca parte componenta a celui mai mare grup fianciar din lume, de-a lungul timpului, clinetul nostru isi diversifica produsele pe o paleta vasta: produse bancare pentru companii si pentru persoane private, asigurari de viata si pensii, ocupand pozitia a saptea.
Asigurarile de viata vin ca cel mai eficient mod prin care clientul nostru isi protejeaza beneiciarii produselor si familiile acestora. Acesta patrunde in perimetrul personal al clientilor sai si ofera planuri de protectie, planuri pentru copii, asigurari de sanatate, planuri de economisire, planuri cu componenta de pensie, planuri cu componenta de investitii. Clientul nostru ofera asigurarile cu componenta de pensie. Pensiile pot fi private si obligatorii. Pensia facultativa este singurul instrument prin care se poate contribui cu pana la 15% din salariu.

Agentia din Sibiu a luat fiinta in 1998, numarand o echipa de 55 de persoane organizate in 6 grupe: 5 in Sibiu, si una in Medias.

Iata ce trebuie sa faci:

- abordezi potentialii clienti;

- trebuie sa identifici nevoile financiare ale clientilor tai;

- analizezi aceste nevoi;

- gasesti solutii mulabile pe nevoile clientului tau;

- mentii legatura cu acestia si oferi asistenta ori de cate ori ti se solicita;

- prospectarea pietei intr-un mod continuu;

- indeplinirea targetului lunar.

CERINTE

Esti omul potrivit daca:

- nu ( trebuie sa) ai experienta, pentru ca acest post este unul prin care iti suplimentezi veniturile;

- stii limba engleza( constituie avantaj);

- ai cunostinte medii de operare PC;

- ai rabdare si esti disponibil sa inveti;

- intelegi si asculti nevoile clientilor tai;

- comunici usor si fluent;

- esti orientat spre nevoile clientilor tai;

- oferi solutii acestora, facandu-l sa inteleaga importanta produsului vandut;

- ai disponibilitatea de a lucra ca persoana fizica autorizata.

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

Un consultant asigurari este un om care se transforma financiar si profesional, pentru ca se investeste mult in tine. Vei asista la training-uri la locul de munca si la training despre compaie, pentru a te familiariza cu produsele clientului nostru.

In primele 3 luni va exista un venit fix de 400 lei la realizarea targetului, plus comision din vanzari cu 20% mai mult decat consultantii vechi.
Intre 3 si 6 luni, vei primi 600 lei( pentru realizrea a 3 polite)+ comisioane din vanzari.
Intre 6 luni si un an vei primi 500 de lei( pentru relizrea a 2 polite) si 700 de lei (3 polite)+ comision din vanzari.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.