Consultant asigurari

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam pentru clientul nostru, Managerul de Agentie al unei companii multinationale, ce activeaza in domeniul asigurarilor de viata si al pensiilor private ocupand locul 7 in lume, cu investitie straina si prezenta pe piata de peste 150 ani, in Sibiu activand din 1998.
Consultantul va promova serviciile companiei: asigurari, pensii private. Principalele responsabilitati ale acestui post sunt:
- Abordarea potentialilor clienti;
- Intervievarea clientilor potentiali in scopul identificarii nevoilor financiare;
- Analiza nevoilor financiare ale clientilor;
- Gasirea de solutii financiare adaptate nevoilor clientilor ;
- Mentinerea unei legaturi permanente cu clientii, acordandu-le toata asistenta necesara pe parcursul derularii contractului;
- O atentie continua la evolutia pietei si identificarea oportunitatilor care apar.

CERINTE

- bune abilitati de comunicare;
- perseverenta, dorinta de dezvoltare profesionala;
- seriozitate.

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea de a fi promovat;
- comisioane, bonusuri,premii speciale;
- training on the job, training despre companie, teambuilding:cursuri tehnice despre produsele de asigurari; cursuri de tehnici de vanzari; cursuri de tehnici de comunicare; cursuri de tehnici de negociere.

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.