CONSILIER JURIDIC

TRIDENT TRANS TEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Ofera consultanta juridica managementului companiei;
• Reprezinta interesele juridice ale companiei in fata instantelor judecatoresti si a altor organe jurisdictionale sau autoritati publice;
• Informeaza cu privire la modificarile intervenite in domeniul legislativ;
• Avizeaza asupra legalitatii actelor interne emise de companie;
• Participa la negocierea si incheierea diferitelor contracte;
• Intocmeste documentele necesare si cereri de inscriere in Registrul Comertului a mentiunilor referitoare la modificarile Actului Constitutiv al companiei;
• Mentine relatiile cu Institutiile Statului.

CERINTE

• Studii superioare juridice;
• Experienta anterioara de minim 3 ani in domeniul juridic;
• Cunostinte privind legislatia societatilor comerciale, legislatia muncii, legislatia fiscala;
• Prezinta avantaj experienta in domeniul dreptului comercial;
• Capacitati foarte bune de lucru atat in echipa cat si individual;
• Abilitati excelente de comunicare verbala si in scris;
• Capacitati foarte bune organizatorice si de negociere.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant;
- posibilitati de dezvoltare a carierei.

Compania noastra inseamna echipa. Ca membri ai acestei echipe, lucram impreuna si atingem obiectivele comune, cream si consolidam relatii profesionale puternice, condusi de un spirit de parteneriat si respect reciproc, avand un set de valori solide.
In companie intalnesti oameni cu experienta care au gasit locul potrivit pentru o cariera pe termen lung. Alaturi de ei dorim sa aducem oameni noi care sa se dezvolte odata cu compania.
In spatele tuturor succeselor noastre sunt oamenii din TRIDENT si din acest motiv noi te cautam, te rasplatim pe masura, te provocam continuu. Poti simti alaturi de noi satisfactie profesionala si te poti bucura de conditii de lucru calitative, intr-o companie moderna.
Crezi ca esti pregatit sa accepti provocarile noastre? Impartasesti aceleasi valori ca si noi?
Te asteptam sa te alaturi echipei noastre!