Cautam Inginer Telesales in Sibiu

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajatorul este o companie multinationala, unul dintre cei mai mari producatori de tehnica de automatizare la nivel mondial. Produce si comercializeaza senzori pentru diferite domenii si industrii, servind peste 90 000 de clienti in peste 70 de tari din lume, prin peste 3000 de angajati.

Cauta o persoana care sa promoveze si sa vanda produsele companiei prin telefon si sa ofere suport clientilor.

Activitati specifice:
- oferirea de suport tehnic pentru reprezentantii de vanzari: oferte, echivalari produse (aproximativ 60% din timpul alocat pentru activitatile de birou);
achizitii prin telefon (aproximativ 40% din timpul alocat pentru activitatile de birou);
- rezolvarea problemelor tehnice (activitate de teren);
- aplicatii la sediul clientilor (activitate de teren).

CERINTE

OBLIGATORIU:
- STUDII SUPERIOARE in domeniul ELECTROTEHNICA sau AUTOMATIZARI ;
- limba engleza avansat ;
- cunostinte operare PC ;
- deschidere inspre munca de birou (aproximativ 85 % din timp);
- capacitate de solutionare de probleme, necesare pentru munca de teren (aproximativ 15% din timp) ;
- carnet de conducere categoria B.

CONSTITUIE AVANTAJ:
- experienta minim 2 ani pe un post din acelasi departament sau din aceeasi industrie ;
- limba germana avansat;
- pasiune pentru domeniul vanzarilor;
- abilitati de comunicare si de negociere;
- abilitati de management al timpului.

BENEFICII OFERITE

Primele 6 luni constituie perioada de proba si se ofera training la angajare, precum si posibilitatea de dezvoltare personala si profesionala in cadrul companiei, de-a lungul timpului (training-uri, team building etc.)

Se ofera:
- salariu fix in primele 6 luni;
- salariu fix + comision dupa primele 6 luni;
- bonuri de masa;
- instrumente de lucru (laptop, masina etc.)

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.