BUYER

TRIDENT TRANS TEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

- negocierea contractelor de achizitie cu furnizorii in cele mai avantajoase conditii pentru societate(termene de plata,cantitati, discounturi, taxe de raft, retururi de marfa)
- identifica noi furnizori de produse, consolideaza si dezvolta portofoliul de furnizori
- controleaza si urmareste derularea contractelor,
face propuneri cu privire la clauzele pe care trebuie sa le contina
- eficientizeza departamentul pentru care face achizitii
- prospecteaza piata si efectueaza studii privind preturile
- realizeaza corespondenta comerciala cu furnizorii

CERINTE

experienta in activitatea de negociere, detinerea unui portofoliu de furnizori, cunoasterea tehnicilor de negociere, abilitati de comunicare, persoana dinamica, activa, disponibilitate si flexibilitate
experienta pe un post similar constituie avantaj
experienta in retail

BENEFICII OFERITE

- posibilitatea reala de dezvoltare profesionala intr-o firma in continua expansiune
- training de specialitate
- mediu de lucru profesional si placut
- pachet salarial motivant in acord cu evolutia profesionala, masina, se asigura apartament pentru persoanele care se relocheaza, telefon, bonuri de masa.

Grupul de firme Trident, cu sediul central in Sibiu, a infiintat in anul 2004 divizia Trident Big Retail. Divizie are ca obiectiv dezvoltarea unei retele de hypermarket-uri in toata tara. Planurile de viitor cuprind infiintarea unui centru de distributie care sa deserveasca atit cele patru locatii de retail proprii( Medias, Deva, Sfantu Gheorghe, Sibiu), cit si partenerii grupului.
Grupul Trident desfasoara concomitent cu activitatile de BIG RETAIL, transport intern si international si import - export.
Pentru detalii accesati www.tridenttranstex.ro