ASISTENT ACHIZITII

HR ANALYTICS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asista la negocierea contractelor cu furnizorii si face propuneri privind clauzele comerciale contractuale
- Asista achizitorul in monitorizarea derularii contractelor de achizitii
- Intocmeste antecalculatii de pret pentru ofertele primite
- Prospecteza si realizeaza analize ale preturilor practicate pe piata similara
- Intocmeste rapoarte privind marja de vanzari, profituri si rotatia marfurilor
- Organizeaza agenda de intalniri a achizitorului
- Gestioneaza si organizeaza activitatea administrativa a departamentului achizitii (corespondenta, arhivare, editare)
- Mentine legatura cu furnizorii de servicii postale si curierat, fiind responsabil de livrarea documentelor
- Mentine si actualizeaza baza de date financiara furnizori / clienti

CERINTE

- Studii superioare (economice)
- Experienta min. 1 an pe un post cu atributii similare
- Cunostinte de operare MS OFFICE
- Apt sa lucreze sub presiunea termenelor limita, in conditii de stres
- Sa posede dezvoltate abilitati de comunicare si negociere, abilitati de lucru in echipa
- Sa administreze eficient resursele, bine organizat
- Disponibil la program prelungit

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial foarte motivant;
- Transport asigurat;
- Training intern.

HR ANALYTICS este o companie specializata in dezvoltarea de solutii in managementul resurselor umane.
Sediul central este la Sibiu, iar filialele sunt localizate in Brasov si Prahova.