Area Sales Representative - SIBIU

Terra Romania Utilaje de Constructii srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii existenti din zona alocata
- Gestionarea creantelor din zona alocata
- Acordare de suport clientilor pentru achizitionarea in leasing a utilajelor
- Prospectarea pietei pentru a identifica clienti noi si oportunitati de dezvoltare a afacerii
- Prezentarea si promovarea produselor companiei prin participarea la targuri, expozitii si alte evenimente de acest gen
- Intocmirea de oferte
- Negocierea si incheierea contractelor
- Realizarea obiectivelor de vanzari

CERINTE

- Studii superioare in domeniul tehnic, preferabil utilaje de constructii
- Experienta in domeniul vanzarilor din domeniul tehnic sau in domeniul constructiilor
- Carnet de conducere categoria B
- Cunostinte PC
- Domiciliul in Sibiu
- Disponibilitate pentru a calatori
- Abilitati de comunicare
- Atitudine proactiva, orientat spre client si rezultate

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant
- Bonusuri in functie de realizarea obiectivelor
- Posibilitate de dezvoltare a carierei intr-o companie aflata in plina extindere
- Masina, laptop, telefon

Terra România Utilaje de Constructii (www.terra-world.com), societate cu capital integral austriac, reprezinta concernul Industrie Holding, prezent in 12 tari din Europa Centrala si de Est.

Terra, lider pe piata de buldoexcavatoare din Romania, comercializeaza utilaje de constructii, macarale montate pe autocamioane si echipamente pentru depozite, fiind reprezentanta unor marci de renume, cum ar fi JCB, Palfinger, Nissan, Crown.