ANALIST FINANCIAR user SAP - SIBIU

SC TRENKWALDER SOBIS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilitati ale postului sunt:
- intocmirea de rapoarte pentru departamentul vanzari.
- analiza datelor din cadrul departamentului de vanzari in vederea intocmirii de rapoarte realizat vs bugetat;
- intocmire de analize: pret de achizitie vs pret de vanzare;
- controlul financiar al activitatilor promotionale.

CERINTE

Clientul nostru este o companie cu capital strain care activeaza in domeniul materialelor de constructii.

Cerinte:
- studii superioare in domeniul economic;
- cunostinte si experienta de lucru in SAP; user modul FI-CO;
- bune cunostinte de limba engleza; cunostintele de limba germana reprezinta un avantaj;
- cunostinte avansate operare Excel;
- abilitati de comunicare;
- capacitate de analiza si sinteza.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv;
- posibilitati de dezvoltare profesionala.

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA. Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA ORGANIZATIEI. Va asteptam la sediile noastre din Sibiu, Bucuresti, Timisoara, Cluj Napoca, Arad, Brasov, Baia Mare, Oradea, Pitesti si Constanta.