AJUTOR DE BUCATAR RESTAURANT CU SPECIFIC ASIATIC

SC DEKORAME SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atribuţiile principale şi sarcinile specifice:
- Pregăteşte şi prepară salatele, legumele
- Îndeplineşte cerinţele bucătarului şef
- Pregăteşte mâncărurile din reţetarul unităţii în conformitate cu standardele în vigoare;
- Asigură menţinerea standardelor de păstrare şi depozitare a produselor, semipreparatelor şi preparatelor alimentare cu respectarea normelor igienico-sanitare în vigoare.
- Ajutor la spălat vase

CERINTE

- Cunoştinţe profesionale în gastronomie si experienta anterioara intr-un restaurant cu specifica asiatic constituie avantaj.
- Cunoaşte procesele tehnologice de fabricaţie a preparatelor culinare.
- Cunoaşte caracteristicile principale organoleptice şi fizico-chimice ale alimentelor.
- Capacitate de informare permanentă.

BENEFICII OFERITE

Restaurant cu specific asiatic situat in centrul orasului SIBIU.
Pachet salarial motivant.

DEKORAME SRL, producător de rame foto, rame pentru tablouri şi alte produse din lemn, este o companie dinamică, aflată în plină ascensiune care din 1999, anul în care a fost infiinţată, şi până în prezent şi-a întărit poziţia atât pe piaţa internă, cât şi pe cea internaţională, devenind lider european în domeniu.
În anul 2010,DEKORAME pune în funcţie o noua linie de producţie, dotată cu utilaje moderne, motiv pentru care doreşte să-şi consolideze echipa.