Agent Vanzari Uleiuri Aditivi Auto / Coordenator zona (jud. Caras Severin , Timis, Arad, Bihor)

LIMOROM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Scopul postului:
Realizarea obiectivelor de vanzari stabilite pentru zona din subordine prin dezvoltarea si eficientizarea sistemului de distributie si a proceselor de vanzari; planificarea, coordonarea si controlul activitatii agentilor comerciali din subordine.
Obiectivele postului:
a)stabilirea obiectivelor de vanzari pentru fiecare agent din subordine;
b)organizarea activitatii de promovare si vanzare a produselor comercializate de firma in in scopul realizarii obiectivelor stabilite pentru zona aflata in responsabilitatea sa;
c)delegarea eficienta a sarcinilor si controlul realizarii lor la termen;
d)coordonarea si evaluarea periodica a activitatii agentilor din subordine;
e)organizarea, coordonarea si verificarea functionarii sistemelor de vanzari;
f)mentinerea si dezvoltarea portofoliului de clienti si urmarirea realizarii planului de vanzari/incasari;
g)asigurarea calitatii serviciilor pre-vanzare si post-vanzare;

CERINTE

a) studii: medii/superioare
b) experienta: minim 3 ani in domeniul de vanzari, minim 2 ani experienta in vanzari produse auto.
c) cunostinte necesare:
- abilitati de conducere, organizare si coordonarea personalului din subordine;
- cunoasterea produselor comercializate de firma;
- tehnici de negociere;
- tehnici de vanzare directa si indirecta;
- cunostinte de operare PC;
- cunostinte de contabilitate primara, gestiune;

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial atractiv
-Conditii deosebite de lucru
-Scolarizare
-Masina de serviciu
-Telefon mobil
-Laptop

Infiintata in 1990, S.C. LIMOROM SRL este importator unic si direct in Romania pentru produsele concernului german LIQUI MOLY - o gama variata de uleiuri motor, aditivi si cosmetice auto,vaseline, uleiuri si unguienti industriali.
Incepand cu anul 1995 S.C. LIMOROM SRL, comercializeaza, monteaza si intretine produsele firmelor KARCHER si WASHTEC - Instalatii-portal pentru spalat autoturisme, instalatii de recuperare si epurare a apei, aparate de spalat sub inalta presiune cu apa rece sau calda, aparate de maturat si aspirat cu autopropulsie etc.
Utilajele de curatenie stradala produse de firma BUCHER-SCHORLING, constituie o alta gama de produse importate si comercializate de firma noastra.