Agent de turism

South Carpathian Travel Center

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

Vanzarea de pachete turistice catre turistii romani. Efectuarea de cazari in diferite sisteme de rezervare, emiterea si vanzarea biletelor de avion.
Agentul de turism trebuie sa initieze si sa mentina contactul cu clientii existenti si viitori ai agentiei. Agentul trebuie sa desfasoare o activitate complexa si variate de promovare a produselor turistice si publicitate turistica asigurand informarea corecta a publicului prin mijloacele si formele specifice;
Trebuie sa creeze programe turistice personalizate, tinand cont de necesitatile si de preferintele clientilor;
Sa aduca noi colaboratori agentiei carora sa le promoveze oferta noastra turistice si vanzarea ei efectiva;
Intocmirea unui raport lunar a activitatii sale, dand informatii referitoare la numarul de turisti, incasari, deconturi .etc.;
Intocmirea de contracte, facturi si urmarirea efectuarii platilor de catre clienti conform clauzelor din contractele de comercializare a produselor turistice.

CERINTE

Cerinte candidati:
Seriozitate, profesionalism, inclinat catre client
Experienta in turism minim 2 ani
Cunostinte foarte bune de operare calculator (Office, Internet, Email)
Cunoasterea a minim o limba straina, de preferat engleza.

BENEFICII OFERITE

se va discuta in urma interviului

Suntem o agentie de turism touroperatoare pentru incoming si detailista pentru outgoing ce functionam pe piata din 2007.