ADMINISTRATOR SISTEM IT/PROGRAMATOR/SIBIU

HR Advisor

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie cu capital german, care activeaza in domeniul industrial.

Atributiile/Responsabilitatile postului:
- administrarea, intretinerea, optimizarea functionarii retelei de calculatoare, a programelor si softurilor existente
- administrarea, optimizarea Server (hardware, Windows 2003 Server, DHCP, Backup, Mail)
- administrare useri: windows, mail, outlook, PDM, TIS
- intretinerea relatiilor cu furnizorii de tehnica de calcul si programe, negocierea contractelor si urmarirea derularii in bune conditii a contractelor cu furnizorii de IT, licente etc
- mentinerea relatiilor cu departamentul IT din Germania ptr. implementarea si imbunatatirea procedurilor legate de IT etc

CERINTE

- absolvent studii superioare specializarea calculatoare, programare, informatica;
- experienta profesionala min. 2 ani intr-un post similar (administrare retea, server, programe, useri, protectia informatiei);
- cunostinte de limba engleza si/sau germana la nivel avansat;
- cunostinte specifice: administrare retea de calculatoare, cunostinte administrare useri, familiarizat cu obtinerea si gestionarea licentelor, cunoastere furnizorilor din domeniul IT, cunostinte de hardware, software: PHP, MySQL, Apache;
- insusiri personale: seriozitate, constiinciozitate, nivel ridicat de implicare si initiativa, orientare spre gasirea solutiilor de imbunatatire, abilitati de munca in echipa si comunicare ;

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv;
- bonus, prime periodice.

HR Advisor este o companie specializata de consultanta in domeniul resurselor umane, care ofera urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personalul;
- evaluari de personal;
- analiza organizationala;
- administrarea si salarizarea personalului.

Sediul nostru central este la Sibiu, insa activam la nivel national.

\"BUILD YOUR STRENGTH!\" este deviza noastra!
Obiectivul nostru este de a identifica, atrage si mentine in cadrul companiilor clientilor nostri cei mai buni PERFORMERI din piata.
HR Advisor iti ofera PROFESIONALISM, FLEXIBILITATE, RESPECT, CONFIDENTIALITATE si PASIUNE, pentru ca sa devii mai puternic si mai competitiv pe piata muncii.