Administrator Linux

SC ZACWARE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam administratori Linux/Solaris cu urmatoarele atributii:
- Administrarea serverelor Linux/Solaris ale companiei si ale clientilor (monitorizare,backup,update etc.)
- Instalare/configurare aplicatii la cererea clientului.
- Dezvoltarea unor aplicatii perl impreuna cu echipa de programatori.
- Crearea si mentinerea documentatiei referitoare la proiectarea,instalarea si administrarea aplicatiilor.
- Asigurarea suportului tehnic pentru clienti folosind un sistem de ticketing.
- Audit periodic.

CERINTE

- Absolvent al unei facultati cu profil informatic.
- Cunostinte avansate in administrarea serverelor Linux(RHEL,CentOS) si Solaris.
- Cunostinte avansate in tunning-ul sistemelor(MySQL/Apache/Bind).
- Experienta in utilizarea sistemelor de gestiune a versiunii (svn,bazaar).
- Cunostinte avansate in shell scripting(perl/awk/sed/shell/batch).
- Cunostinte de baza in php(optional).
- Experienta in administrarea DNS(Bind),Routing(route),Mail(postfix),firewall(iptables),IDS(snort,samhain) si alte aplicatii specifice Linux.
- Comunicare buna in limba engleza.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de a lucra intr-o echipa tanara si motivata.
- Pachet salarial atractiv in functie de performanta si experienta.

ZacWare este o companie australiana cu sediul in Brisbane, Queensland, Australia si puncte de lucru in Brisbane(Australia), Sivakasi(India) si Sibiu(Romania).