ABAP Developer pentru Sibiu

Job Connect

Job expirat

RESPONSABILITATI

Despre clientul nostru:
Clientul nostru este o companie de IT, singurul partener sibian al celei mai mari companii de soft pentru afaceri din lume.
Apare pe piata din Sibiu in 2004, actionand in sensul stabilirii de parteneriate si relatii de lunga durata cu colaboratorii sai.

Despre post:
Dezvoltatorul ABAP este responsabil de :

-dezvoltarea aplicatiilor business enterprise folosind tehnologii ABAP, in conformitate cu specificatiile;
-este responsabil de documentarea si testarea de software dezvoltat;
-raporteaza catre Managerul IT;
-identifica probleme si recomanda solutii cu scopul de a satisface nevoile clientilor;
-participa la post-implementare;
-ofera sprijin clientilor, incliusiv pentru imbunatatirea aplicatiilor instalate;

CERINTE

studii superioare;
-experienta de cel putin 2 ani in dezvoltarea de software pe platforma SAP ABAP:
-cunostinte avansate de limba engleza (obligatoriu);
-cunoasterea limbii germane constituie avantaj;
-carnet de conducere categoria B;
-disponibilitatea de a-si desfasura activitatile atat in tara, cat si la clienti, in afara tarii;
-proactiv, capabil sa lucreze independent si motivat in livrarea unei munci de calitate;
-experienta in dezvoltarea si mentinerea unei relatii bune cu clientii.

BENEFICII OFERITE

-salariu fix;
-laptop;
-training despre companie;
-training on the job

Firma Job Connect s-a nascut din dorinta de a face posibila intalnirea oamenilor meniti sa lucreze impreuna.

Oferim urmatoarele servicii:
- recrutare si selectie de personal;
- leasing de personal;
- training si consultanta;
- evaluare psihologica;
- solutii de finantare in HR.