REFERENT BANCAR CREDITE Jud Covasna

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Banca multinationala angajeaza analist bancar credite la Sucursala Sf Gheorghe, Tg Secuiesc, Covasna,Intorsura Buzaului pentru a fi mai aproape de clienti, dezvolta echipa de vanzari directe.

-promovarea si prezentarea produselor bancii de tip credit noilor clienti
-consilierea financiara a clientilor
- Intocmeste rapoarte de activitate referitoare la intalniri, vizite, contracte
- Ofera feed-back din piata legat de activitatea de creditare,prin:
- identificarea si abordarea potentialilor clienti
- analiza necesitatilor clientilor si intocmirea dosarelor de credit
-asigura relatia banca-client
-atrage noi clienti, identifica necesitatile de finantare ale clientului si ofera solutii corespunzatoare de creditare

CERINTE

Cerintele postului:
-minim studii medii
-disponibilitate de a merge si pe teren
-planificare pe termen lung
-orientare catre client
-abilitati excelente de comunicare
-gandire analitica
-rezistenta la stres
-persoana responsabila, cu initiativa si spirit de echipa
-abilitati si cunostinte in vanzari directe
-spirit dinamic, dornic de afirmare si castig
-abilitati de comunicare si negociere
-incredere in fortele proprii
-spirit intreprinzator
-perseverenta in atingerea obiectivelor
-asumarea responsabilitatilor
-experienta in vanzari sau intermedieri financiare constitue un avantaj

BENEFICII OFERITE

Parte fixa + parte variabila(comisioane)
Bonusuri
Posibilitate de cariera intr-o banca de renume
Traininguri periodice +Suport permanent
TOATE IN FUNCTIE DE PERFORMANTELE OBTINUTE