Guvernanta

Lugera & Makler

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Rezumatul postului:
Guvernanta este responsabila cu asigurarea unei supervizari indeaproape a activitatii tuturor cameristelor din hotel, pentru a asigura servicii de cazare de cea mai inalta calitate.

Atributii si responsabilitati:
Este responsabila cu organizarea si coordonarea programului zilnic de curatenie din hotel;
Este responsabila cu inspectia camerelor pentru a asigura respectarea normelor de curatenie ale hotelului;
Este responsabila cu gestiunea produselor necesare pentru asigurarea standardelor de curatenie in hotel;
Asigura completarea kit-urilor de materiale si consumabile din camera si baie;
Asigura completarea mini-barului din camere ori de cate ori este nevoie;
Raspunde la orice cerinta sau nemultumire a clientilor intr-o maniera profesionista;
Asigura rezolvarea oricaror probleme intr-un timp cat mai scurt;
Asigura training pentru cameriste;
Este responsabila de motivarea personalului din subordine;
Se implica activ in promovarea programelor, ofertelor si pachetelor turistice ale hotelului catre clienti.

CERINTE

Minim 1 an experienta pe o pozitie similara;
Minim 3 ani experienta in activitati de camerista
Diploma de specialitate: calificare in domeniul turismului ca si guvernanta;
Cunoasterea limbii engleze cel putin la nivel mediu;
Experienta dovedita in coordonarea unei echipe;
Foarte bune abilitati interpersonale si de comunicare;
Spirit organizatoric dezvoltat;
Persoana dinamica si capabila sa faca fata situatiilor neprevazute.

BENEFICII OFERITE

Climat de lucru placut si motivant;
Posibilitatea dezvoltarii unei cariere in cadrul unei echipe de profesionisti;
Pachet salarial motivant;
Programe de training si formare profesionala.

Lugera & Maklér operates in Slovakia, Czech Republic and Romania. We made it our job to help companies to find the right employees. To help ambitious people to find the right employer. We match the right person with the right company at the right time. Very fast. So that the perfect job soon is yours.