Front Officer / Reprezentant vanzari

Mellon Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea firmei:

Mellon Romania cauta sa angajeze pentru partenerul nostru EFG Retail Services:
EFG Retail Services IFN SA este membra a Grupului Eurobank EFG, institutie bancara europeana cu active totale de 84,3 miliarde EUR (septembrie 2009). Grupul are peste 23.000 de angajaţi şi oferă produsele şi serviciile sale atât prin reţeaua proprie de peste 1.600 sucursale şi puncte de vânzare, cât şi prin canale alternative de distribuţie. Grupul Eurobank EFG are o prezenţă solidă în Grecia, Bulgaria, Serbia, România, Turcia, Polonia, Ucraina, Marea Britanie, Luxemburg şi Cipru. Eurobank EFG este membră a EFG Group, un grup bancar prezent in 40 de tari. Mai multe informaţii despre Eurobank EFG sunt disponibile pe site-ul www.eurobank.gr.

Front officer - reprezentat vanzari

- identificarea potentialilor clienti
- activitati de promovare a produselor financiare oferite de catre banca
- consilierea si vanzarea directa a produselor financiare destinate persoanelor fizice
- colectarea documentatiei necesare obtinerii unui credit si introducerea informatiilor in aplicatia bancii
- trimiterea documentatiei de credit in sediul central si urmarirea aprobarii creditului

CERINTE

Studii superioare sau facultate in curs
Experienta in vanzari este obligatorie
Abilitati de comunicare si relationare cu clientii
Rezistenta la stres si program prelungit
Spirit antreprenorial
Usurinta de a retine date si caracteristici de natura financiara
Operare PC
Engleza la nivel mediu
Cunostinte operare PC (MS Office, Windows)
Nivel de implicare, seriozitate si responsabilitate ridicat

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv - salariu fix, bonusuri, evaluari periodice ale performantei in vederea dezvoltarii profesionale
Training de specilaizare

Mellon is a leading multinational group offering world-class technological solutions and value added services, to serve the increasing needs of financial institutions and organizations with strong consumer transactions business.

Our unique offering builds on our expertise and proven ability to successfully address the challenges that arise from our customers' rapidly changing and highly competitive environment.

And we deliver on our promise efficiently and cost-effectively wherever our customers need us.

Today, we employ more than 3,000 people in over 11 countries with our corporate headquarters located in Athens, Greece. Our revenues for 2008 are expected to reach €100 million, continuing the solid double-digit year-over-year revenue growth the Group has been experiencing in the past years.