AGENT VANZARI - COVASNA

TRD TNUVA ROMANIA DAIRIES

Job expirat

RESPONSABILITATI

ATRIBUTIILE PRINCIPALE:

- Intocmeste comenzile, astfel incat toti clientii sai sa detina in permanenta toate marcile si ambalajele specifice acestora;
- Raspunde de recuperarea creditelor tuturor clientilor din zona sa, conform politicii Companiei;
- Actioneaza in permanenta in vederea cresterii numarului de clienti active pe zona;
- Raspunde pentru efectuarea FIFO, la fiecare client in parte;
- Verifica stocul de produse si ambalaje al fiecarui client;
-Viziteaza toti clientii, existenti sau potentiali, conform rutei prestabilite;
- Dezvolta in permanenta relatii de colaborare cu clientii din zona sa, respectand politica Companiei;
- Raspunde de actualizarea datelor clientilor sai in baza de date a Companiei;
- Raspundede rezolvarea tuturor problemelor aparute pe teren ce tin de autoritatea sa;
- Informeaza in permanenta superiorul direct asupra tuturor evenimentelor semnificative din zona sa, cum ar fi: clienti noi, clienti pierduti, activitati sociale, acivitati ale competitiei etc.;
- Informeaza superiorul direct asupra tuturor noilor oportunitati de dezvoltare a vanzarii din zona sa;
- Informeaza superiorul direct despre orice neregula aparuta in buna functionare a altor materiale si echipamente ale Companiei, ce nu tin de activitatea lui directa (vitrne frigorifice, panouri de publicitate etc.);
- Asigura suport pentru toate actiunile de marketing si promotionale desfasurate in zona sa de activitate;
- Raspunde pentru efectuarea si mentinerea merchadising-ului conform standardelor Companiei;
- Raspunde de coreta folosire a materialelor POS pe zona sa;
- Prezinta in permanenta o tinuta ingrijita si curata, conform standardelor Companiei;
- Raspunde pentru corecta folosire a mijloacelor Companiei aflate in uzul sau (palm-top, masina etc.);

Numai candidatii selectati vor fi chemati la interviu

CERINTE

- Experienta in vanzari minim 2 ani-preferabil F.M.C.G.
- Cunoasterea pietei locale
- Abilitati de negociere si comunicare
- Persoana motivata, dinamica, atitudine proactiva
- Spirit de echipa
- Rezistenta la stres
- Minim studii liceale
- Permis conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Oferim posibilitea de a face parte dintr-o echipa tanara si dinamica, dintr-o companie noua, oportunitati de cariera, instruire si pachet salarial atractiv

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de produse lactate locata in Popesti Leordeni