Agent de turism

Lugera & Makler

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Clientul nostru, Hotel Clermont, este amplasat intr-un cadru natural pitoresc si recunoscut
pentru proprietatile sale curative, este unicul complex hotelier cu standard de 4 stele din zona Covasnei si va fi inaugurat in curand, urmand sa ofere o multitudine de servicii si facilitati destinate relaxarii si petrecerii timpului liber.
Impreuna cautam persoana potrivita pentru a ocupa postul de Agent de turism.

Rezumatul postului:

- Agentul de turism raspunde pentru desfasurarea si finalizarea cu succes a contractelor turistice angajate.
- De asemenea raspunde pentru calitatea negocierii contractelor/actelor aditionale cu clientii si cu isi asuma responsabilitatea pentru propunerile de noi oferte de cazare, dupa ce a verificat pozitia in piata si standardele serviciilor oferite de catre acestea.

Atributii si responsabilitati:
Planifica, organizeaza si coordoneaza programele turistice interne pentru grupuri sau turisti individuali;
Este responsabil cu vanzarea pachetelor turistice (organizare evenimente, rezervari de bilete, incasarea si urmarirea platilor) si a pachetelor de servicii conexe celor de cazare;
Participa la organizarea si coordonarea diferitelor evenimente speciale, colaborand indeaporape cu departamentul Marketing & Vanzari
Este responsabil cu revanzarea programelor oferite catre alte agentii de turism;
Participa la conceperea si realizarea de oferte promotionale impreuna cu departamentul de marketing;
Prospecteaza in permanenta piata de profil in vederea optimizarii continue a serviciilor, avand ca scop final realizarea obiectivelor asumate;
Supravegheaza si isi asuma rolul de a integra serviciile turistice ale altor furnizori, cu care initiaza parteneriate, cu serviciile oferite de hotel;
Se implica activ in promovarea programelor, ofertelor si pachetelor turistice ale hotelului catre clienti.

CERINTE

Minim 2 ani de experienta in domeniu;
Diploma de specialitate ¿ brevetat in turism - Agent de turism;
Cunostinte operare calculator: Windows, MS Office;
Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
Cunoasterea unei alte limbi straine de circulatie internationala (franceza sau germana) cel putin la nivel mediu;
Abilitati dovedite de vanzare si negociere;
Capacitati de planificare si organizare;
Tehnici de intocmire si prezentare a ofertelor;
Spirit de echipa, receptivitate, creativitate, seriozitate;
Abilitati de lucru cu clientii, calm.

BENEFICII OFERITE

Climat de lucru placut si motivant;
Posibilitatea dezvoltarii unei cariere in cadrul unei echipe de profesionisti;
Pachet salarial motivant;
Programe de training si formare profesionala.

Lugera & Maklér operates in Slovakia, Czech Republic and Romania. We made it our job to help companies to find the right employees. To help ambitious people to find the right employer. We match the right person with the right company at the right time. Very fast. So that the perfect job soon is yours.