SPECIALIST LOGISTICA

LUGERA & MAKLER SRL

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

- Mentinerea relatiei zilnice cu gara (documente, verificari, aducere de documente, plati);
- Mentinerea relatiei cu transportatorii pe cale ferata, cu Trafic International Bucuresti si cu CFR Marketing;
- Elaborarea situatiilor zilnice la stationari;
- Evidenta programarilor zilnice, lunare, decanale;
- Mentinerea relatiei cu transportatorii Auto;
- Realizarea programarilor zilnice la casele de expeditie, transportatori;
- Verificarea facturilor;
- Intocmirea de situatii si rapoarte periodice pentru conducerea firmei.

CERINTE

- Experienta relevanta intr-un post similar;
- Cunostinte de limba engleza nivel avansat (limba germana prezinta un avantaj);
- Personalitate puternica, rezistenta la stres;
- Viteza de reactie, proactivitate, responsabilitate;
- Abilitati de comunicare;
- Capacitatea de a lua decizii rapide;
- Seriozitate, disciplina si corectitudine,spirit de echipa;
- Fire dinamica ,deschisa si sociabila.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant;
- Posiblitatea de a lucra intr-un mediu profesionist.

Lugera & Makler este o companie de consultanta in domeniul resurselor umane, cu capital slovaco-olandez, ce activeaza in Armenia, Cehia, Polonia, Olanda, Romania si Slovacia.
Suntem o companie internationala, fara limite si frontiere. Misiunea noastra este sa ajutam companiile sa-si gaseasca angajatii potriviti. Sa ajutam oamenii ambitiosi sa-si gaseasca angajatorul potrivit. Noi prezentam oamenii potriviti companiilor potrivite, la momentul potrivit.