Reprezentant tehnic - comercial

METAMOB SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
-Prospecteaza piata, identifica si contacteaza potentiali clienti interni si externi;
-Participa la targuri si expozitii;
-Participa la crearea de oferte si contactari telefonice post expozitii;
-Vanzare directa (preluare comenzi, pregatire comenzi, analiza client etc.);
-Servicii postvanzare;
-Mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii existenti;
-Vizite la clienti;

CERINTE

Cerin?e:
· cunoa?terea foarte buna a limbii germane, scris si vorbit;
· minimim studii medii tehnice;
· experienta in vanzari minim 2 ani;
· operare PC, navigare Internet;
· abilitati de comunicare si negociere;
· capacitati de organizare foarte bune;
· loialitate fata de firma si politicile sale;
· confidentialitate privind datele cu care opereaza;
· disponibilitate la deplasari in tara si strainatate;
· carnet de conducere categoria B;

Avantaje:
· persoane care au avut posibilitatea de a trai in tarile de limba germana si au avut posibilitatea de a cunoaste cultura si mentalitatile germane;
· cunoasterea altor limbi de circulatie internationala si a limbii maghiare;
· inginer TCM, inginer industria prelucrarii lemnului;

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial avantajos, mediu de lucru placut, intr-o echipa tanara si dinamica, training de specialitate la nivel inalt, oportunitati de dezvoltare a carierei pe termen lung.
Persoanele interesate sunt rugate si trimita un CV si scrisoare de intentie pana la data de 31.05.2009.

Metamob SRL este o firma specializata pe productia si comercializarea sculelor pentru prelucrarea lemnului, cu o piata nationala si cu relatii multiple internationale, cu numeroase premii in topul judetean si national.